S pomočjo metode kengurujčkanja se nedonošenčki navajajo na življenje izven maternice. Prezgodnje rojstvo jim je onemogočilo možnosti za normalen razvoj, kar pomeni, da morajo nadoknaditi in dohiteti svoje vrstnike drugače.
Kengurujčkanje lahko dojenčkom, ki morajo sicer večino časa biti priklopljeni na cevke in aparate, ravno tako pomaga občutiti toplino in bližino starša, ki ga v inkubatorju ne more. Stik kože na kožo dokazano pozitivno vpliva na povezovanje med staršem in otrokom ter jim pomaga, da si prej opomorejo in zdravi odidejo domov.
UNICEF s svojim delovanjem enotam za neonatalno nego v Iraku omogoča, da nemoteno skrbijo za razvoj prezgodaj rojenih otrok. Bolnišnica v Sulejmaniji vsak mesec sprejme med 500 in 600 nedonošenčkov. Za otroke, ki ob rojstvu tehtajo manj kot 2 kg, uporabljajo metodo kengurujčkanja, ki prinaša izjemne rezultate. Med drugim lahko pomaga pri razvoju tako, da skrajša čas, ki ga mora dojenček preživeti v bolnišnici. In ob negotovosti ter strahu, ki ga prezgodnji porod prinese za starše, je to neprecenljivo.
Piškotke uporabljamo, da bi izboljšali uporabniško izkušnjo. Z uporabo spletnega mesta soglašate, da jih lahko uporabljamo. Več informacij.